Nga dogana i konfiskohet malli dhe automjeti

Kamenicë – Në fshatin Rogaqicë të Kamenicës njësiti policor ka ndaluar automjetin kombi “Mercedes” me targa vendore të cilin e drejtonte i dyshuari mashkull shqiptar. Gjatë kontrollit është vërejtur se i dyshuari transportonte mall pa dokumentacion mbi prejardhjen e mallit.

Me vendim të prokurorit automjeti dhe malli konfiskohen dhe mbetet dërgohen në Doganë për vlerësim njoftoj policia e Kosovës./rajonipress

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).