Nga Ballkoni

Poezi nga Avdush Canaj

Nga ballkoni
Lëshova rubinetin e shiut
Vuuuu
Si nëna kur pastron enët
Lulet u lanë
Edhe pemët me gjithë zogj
Edhe kapelat e shtëpive
Reja s’u hidhërua
Vetëm tha e përgjumur
Shetita pak
Me trotinetin e ëndrrës

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).