Nëse nuk e keni konsumuar deri më tani, filloni tani: Ja arsyet pse duhet ta pini çajin e zi

Në bazë të disa studimeve të cilat i sjell revista britanike “Telegraph”, çaji i zi do të mund të parandalonte humbjen e masës së eshtrave në periudhën më të vonshme kohore apo në pleqëri, pasi që çaji përmban antioksiduesin i cili mundet ta ndalojë humbjen e masës së eshtrave.

Sipas studimeve çaji i zi po ashtu do të mund të ndihmonte në shërimin e osteoporozës, por se duhet të konsumohet në sasi të madhe, kanë vërtetuar ekspertët japonezë që ishin marrë me studimin.

Skipi i ekspertëve i prirë nga shkencëtari i njohur Keiza Nishikawanga universiteti Osaka kanë vërtetuar se antioksiduesi “teaflavin-3” (TF-3) ndikon në atë mënyrë që pamundëson funksionimin e enzimave të ADN-së, që e dëmton indin e eshtrave. Në bazë të studimit që ishte botuar në revistën mjekësore “Nature Medicine”, minjtë të cilët kishin vuajtur nga osteoporoza kishin marrë “TF-3” kishin volum më të madh të masës së eshtrave, në krahasim me ata që kishin masë të shëndetshme kurrizore. Në bazë të studimit, personat e rritur do të duhej të pinë 60 gota me çaj të zi brenda tri ditëve për t’i vërejtur ndryshimet në eshtra. Osteoporoza sidomos prek femrat në moshën e shtyrë.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).