Nënkryetari i Gjilanit Arbër Ismajli ngushëllon familjen e Shukri Sylejmanit

Nënkryetari i Komunës së Gjilanit, Arbër Ismajli, me dhimbje të thellë ka marrë lajmin për vdekjen e Presidentit historik të SC Gjilanit, Shukri Sylejmani.

Ismajli në letrën emocionuese ka theksuar:

Me dhimbje të thellë morëm lajmin për vdekjen e hershme të Presidentit historik të S.C Gjilanit, Shukri Sylejmani. Shuka, ishte një strateg i udhëheqjes së skuadrës. Ai investoi shumë mund e djersë për ta avancuar ekipin e S.C Gjilanit, në majet më të larta të futbollit vendor. Vepra dhe heroizmi i tij në kohët më të vështira të popullit shqiptarë, ka qenë vlera më e lartë sublime e Shukri Sylejmanit, duke e mbajtur gjallë jetën kulturore e sportive në vend. Përjetësisht falënderues e mirënjohës ndaj kontributit të jashtëzakonshëm të Shukri Sylejmanit.
Ngushëllime familjes, miqve dhe tifozëve.
U prehsh në paqe President!

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).