Nënkryetari i AAK’së: Vetëm PDK’ja mund t’i imponojë zgjedhjet

Nënkryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ahmet Isufi, ka thënë se Lidhja Demokratike e Kosovës nuk i ka votat e nevojshme për ta rrëzuar qeverinë e vendit, që udhëhiqet nga Ramush Haradinaj.

Isufi, njëherësh deputet i Kuvendit të Kosovës, ka thënë në emisionin “DPT Te Fidani”, në televizionin T7, se e vetmja parti që mund t’i imponojë zgjedhjet është Partia Demokratike e Kosovës.

“Është pjesë e qeverisë, ka një mundësi që me partitë opozitare ta bëjë këtë”, ka arsyetuar Isufi deklaratën e tij, raporton Gazeta Express.

“S’kemi parë gatishmëri të tillë (nga PDK’ja), ky koalicion po funksionon mjaft mirë”, ka theksuar ai.

Ai e ka vlerësuar të panevojshme mbajtjen e zgjedhjeve. “Nuk ka situatë për të pasur zgjedhje”, ka deklaruar ai në T7.

“Zgjedhjet veç kanë ndodhur, 6-7 muaj përpara”, ka theksuar Isufi. /Express/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).