Në Zhegër policia sekuestron hashash e kanabis

Gjilan – Në fshatin Zhegër, të Gjilanit është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar për shkak se njësitë policore gjatë bastisjes në oborrin e tij kanë gjetur dhe sekuestruar një bimë narkotike e llojit Kanabis Sativa, me gjatësi 120 cm e cila kishte qenë e mbjellë në një saksi.

I dyshuari pas intervistimit me urdhër të prokurorit është liruar në procedurë të rregullt njoftoi policia e Kosovës./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS