Në Viti vazhdon vjedhja e kapakëve të pusetave dhe e tabelave njoftuese

Viti – Hajnat në Komunën e Vitisë, nuk po kursejnë vjedhjet e tabelave njoftuese dhe kapakëve të metaltë që janë të vendosur mbi pusetat nëpër disa rrugë të Komunës së Vitisë.

Mbrëmë në orët e vona në fshatin Pozheran, është vjedhur tabela e vendosur muaj më parë nga: ICITAP, EVSB, dhe PK, tabela me mbi shkrim:Vrojtuesi i lagjes.

Disa individ të pa përgjegjshëm, mbrëmë vodhën tabelën e lart cekur, dhe me këtë veprim ata tregojnë se këtu funksionon krimi i organizuar.

Po ashtu dit më parë në rrugën”Daut Zenuni”në Viti, është mbetur e hapur një pusetë ku individ të pa përgjegjshëm kanë vjedhur kapakun e metaltë që ishte i vendosur mbi pusetë.

Puseta e hapur që gjendet në rrugën e lart përmendur paraqet pa siguri për drejtuesit e automjeteve, dhe po ashtu edhe për qytetarët që frekuentojnë, jetojnë dhe banojnë në at rrugë.

Fotot e dërguara nga vrojtuesit e lagjes, dhe të identifikuara nga EVSB, po i paraqesim nga vend ndodhja.
EVSB, kërkon nga qytetarët tanë që të bashkëpunojnë me institucionet tona Komunale, me PK-në, dhe EVSB-në, që sa më parë të zbardhen këto raste, dhe huligajt e tillë të vihen para drejtësisë,dhe të marrin dënimin e merituar thuhet në reagimin e koordinatorit të EVSB-së, për Komunën e Vitisë, Imri Emërllahu./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).