Në Viti situata vlerësohet e qetë dhe stabile

Viti – EVSB, dhe KFOR-i, Amerikan, kanë zhvilluar një takim të përbashkët. Gjatë takimit u diskutuan tema të shumta, ndër to u veçua gjendja e sigurisë në Komunën e Vitisë.

EVSB, dhe KFOR-i Amerikan, gjendjen e sigurisë në Komunën e Vitisë, e vlerësuan të qetë dhe stabile.

KFOR-i, u njoftuan rreth rolit dhe punës së EVSB-së. EVSB, identifikon, adreson dhe inicion, probleme të shumta, varësisht nga natyra e problemit, ata u njoftuan edhe me projektet e bëra nga EVSB, e Vitisë.

Bashkëpunimi si dhe koordinimi i institucioneve Komunale, dhe ai i Policisë së Kosovës, me EVSB-në, e Vitisë, janë të mira, thuhet nga Koordinatori i EVSB-së për:Komunën e Vitisë, Imri Emërllahu./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).