Në Viti shënohet dita ndërkombëtare kundër duhanit

Viti – Qendra kryesore e Mjekësisë Familjare në Viti, me një aktivitet me nxënës ka shënuar Ditën Ndërkombëtare kundër duhanit.

Ky aktivitet është zhvilluar në shkollën fillore “Ndre Mjeda” në Kabash, ku nxënësve të klasës së VIII iu është ligjëruar lidhur me pasojat që sjell duhan pirja dhe faktorët e tjerë negativë për shëndetin./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).