Në Viti policia konfiskon armë, fishekë dhe granata dore

Viti – Sipas urdhëresës së gjykatës është bërë kontrollimi i shtëpisë dhe objekteve përcjellëse pronë e të dyshuarit kosovar, ku është gjetur dhe konfiskuar një armë automatike AK 47, 273 fishekë të kalibrit 7.62 mm dhe 15 fishekë të kalibrit 12mm, ndërsa njësia për deminim i FSK-së ka bërë tërheqjen e tri mjeteve shpërthyerës (granat dore).

Me vendim të prokurorit, i dyshuari pas intervistimit është dërguar në mbajtje njoftoi policia e Kosovës./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).