Në Viti një femër goditet nga predha e armës së zjarrit, në Gjilan goditet këmbësorja

Gjilan – Në Viti raportohet se viktima femër kosovare, derisa ishte në ballkonin e shtëpisë është goditur nga një predhë e armës së zjarrit.

Viktima është dërguar në Emergjencën e Gjilanit dhe e njëjta sipas mjekut kujdestar, është në gjendje të rëndë. Rasti është duke u hetuar.

Edhe në Gjilan raportohet se i dyshuari mashkull kosovar, përderisa ishte duke lëvizur me veturë dhe dyshohet duke mos përshtatur shpejtësinë e lëvizjes me kushtet e rrugës, godet këmbësoren-viktimën femet kosovare. Si pasoj viktima ka pësuar lëndime trupore dhe e njëjta pas pranimit të tretmanin mjekësor është liruar njoftoi policia e Kosovës./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS