Në Viti ndalohen katër të dyshuar për posedim të marihuanës, njëri prej tyre prangoset

Gjilan – Në rrugën “Agim Ramadani” në Viti patrulla policore ka ndalur veturën “Land Rover”, me tabela 06, ku në të kanë qenë katër persona shqiptar, dhe gjatë kontrollimit janë gjetur dy pako cigare Lucky Stricke, ku në brendësi të tyre dyshohet të ketë narkotikë të llojit Marihuanë.

Njësitet anti drogë nga shtabi qendror që veprojnë në Gjilan kanë dalë në vend të ngjarjes dhe kanë arrestuar katër të dyshuarit, kanë konfiskuar sasinë e narkotikut.

Gjatë testit fushor sasia e dyshuar që është gjetur në pakon e cigareve ka rezultuar e llojit marihuanë me peshë të përgjithshme 12.1 gram.

Me vendim të prokurorit, njëri nga katër personat e dyshuar ndalet në mbajtje për 48 orë, rasti i referohet PTH njoftoj Ismet Hashani./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).