Në Viti konfiskohen substanca narkotike, në Kamenicë armë e municion

Gjilan – Në fshatin Pozhoran, të Vitisë është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar, pasi që gjatë kontrollimit të tij i është gjetur dhe konfiskuar 7.1 gram substanca narkotike, e llojit Heroinë. Me vendim të prokurorit, i dyshuari është liruar dhe rasti shkon në procedurë të rregullt.

Kurse në fshatin Muqivercë, të Kamenicës raportohet se gjatë kontrollit, tek i dyshuari mashkull kosovar, është gjetur dhe konfiskuar arma-revole EV e një karikator me 16 fishek. Me vendim të prokurorit, rasti shkon në procedurë të rregullt.

Edhe në fshatin Hodonoc, të Kamenicës raportohet se gjatë kontrollit në shtëpinë e të dyshuarit mashkull kosovar, është gjetur dhe konfiskuar arma-pushkë gjuetie dhe 6 fishek. Me vendim të prokurorit, rasti shkon në procedurë të rregullt njoftoi policia e Kosovës./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).