Në Viti e Kamenicë konfiskohet armë e drogë

Gjilan – Policia gjatë një pike kontrolli ka ndaluar një veturë, ku gjatë kontrollimit brenda në veturë në posedim të dy personave të dyshuar meshkuj shqiptarë që gjendeshin brenda në veturë janë gjetur dhe janë konfiskuar dy pistoleta, një karikator dhe 8 fishekë. Të dyshuarit janë arrestuar dhe dërgohen në mbajtje për 48 orë.

Në Viti njësiti policor me urdhër të gjykatës ka kryer bastisje në shtëpinë e të dyshuarit mashkull K/Shqiptar, ku gjatë bastisjes është gjetur dhe është konfiskuar një pistoletë me katër fishekë. Me urdhër të prokurorit i dyshuari pas intervistimit lirohet në procedurë të rregullt.

Poashtu në Viti njësiti policor ka ndaluar një veturë me ngasës mashkull shqiptar dhe gjatë kontrollit është gjetur dhe është konfiskuar një sasi substancë narkotike e llojit marihuanë me peshë 0.5 gram si dhe dy thika. I dyshuari është arrestuar dhe pas intervistimit me urdhër të prokurorit është liruar në procedurë të rregullt njoftoj policia e Kosovës./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS