Në Viti dhe Kamenicë do të ketë ndërprerje të energjisë në këto fshatra e lagje

Gjilan – Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin: Hogoshtë, Shipashnicë, Poliqkë dhe Gjyrishevcë. Arsyeja e ndërprerjes, ndërrimi i shtyllave të tensionit të lartë.

Më 13.07.2018 në TS 35/10 kV Rrafshina do të ndërprehet: Dalja 10kV Viti (Kodi: 61067005) prej orës 10:00 deri në ora 11:00

Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin: Viti (“Iliri”, Te Shkolla e mesme, te Ura, te Kasabanka, te Shtëpia e kulturës, te pasqyrja dhe te Kisha katolike). Arsyeja e ndërprerjes: Energjizimi i TS 10(20)/0.4 [kV].

Më 13.07.2018 në TS 110/20(10) kV Kamenica do të ndërprehet: Dalja 10kV Hogoshti (Kodi: 62000004) prej orës 11:00 deri në ora 15:00. Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin: Hogoshtë, Shipashnicë, Poliqkë dhe Gjyrishevcë. Arsyeja e ndërprerjes: Ndërrim i shtyllave të tensionit të lartë thuhet në njoftimin e KEDS-it./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).