Vali Ranch

Në Viti arrestohen dy të dyshuar për posedim të substancave narkotike

/ 1 minutë lexim

Gjilan – Drejtoria rajonale e Policisë Gjilan, Stacioni Policor Viti me datën 31.08.2023 rreth orës 03:15 në kuadër të zbatimit të planit operacional “Goditja 2023” në pikë të kontrollit në rrugën “Dëshmorët e kombit” në qytetin e Vitisë ka ndalur një veturë me targa vendore, në të cilën ndodheshin dy të dyshuar meshkuj, kosovar shqiptar J.I. (viti i lindjes 2004) dhe N.M. (viti i lindjes 2003) për kontrolle rutinore.

Gjatë kontrollit janë gjetur dhe sekuestruar si prova materiale për gjykatë:

ArKatana
  • Tetëdhjetë e dy (82) qese substancë narkotike e cila dyshohet të jetë e llojit marihuanë,
  • Një (1) peshore digjitale
  • Një (1) pako me letra mbështjellëse “Rizlla”
  • Dyqind e pesë (205) euro para të gatshme dhe disa para të metalta dhe
  • Tre (3) telefon celularë

Për rastin janë njoftuar njësitet antidrogë të cilët do të merren me hetimin e këtij rasti njoftoi Ismet Hashani./rajonipress/