Në Viti arrestime për dhunë familjare, në Gjilan konfiskohen armë e fishekë

Viti – Është arrestuar i dyshuari mashkull shqiptar, pasi që i njëjti ka sulmuar fizikisht bashkëshorten e tij. Viktima ka pësuar lëndime trupore dhe ka pranuar tretman mjekësor. Me vendim të prokurorit i dyshuari është dërguar në mbajtje.

Kurse në rrugën e “Kamenicës”, në Gjilan gjatë kontrollit në veturën e të dyshuarit mashkull shqiptar, është gjetur dhe konfiskuar një pistoletë me katër fishekë. Me vendim të prokurorit, rasti vazhdon të hetohet në procedurë të rregullt njoftoj policia e Kosovës./rajonipress

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).