Në Viti arrestime për dhunë dhe posedim të marihuanës

Viti – Viktima femër shqiptare ka raportuar se pas një mosmarrëveshje verbale ishte sulmuar fizikisht nga bashkëshorti i saj i dyshuari mashkull shqiptar. Si pasojë e sulmit viktima ka pranuar tretman mjekësor.

I dyshuari me datën 21.08.2019 është arrestuar, pas intervistimit me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje për 48 orë.

Në një rast tjetër në Viti janë arrestuar dy të dyshuar meshkuj shqiptarë pasi që gjatë kontrollit te të njëjtit dhe në shtëpinë e tyre janë gjetur dhe konfiskuar 9 gramë heroinë, 6.9 gramë marihuanë, një peshore elektronike dhe 240 qese të vogla (minigripa). Me vendim të prokurorit të dyshuarit pas intervistimit dërgohen në mbajtje njoftoj policia e Kosovës./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).