Në Vërbicë të Zhegocit përurohet pllaka e dëshmorit Bahtir Jahiri

Gjilan – Në vigjilje të Ditës së Çlirimit të Gjilanit, respektivisht 20 vjetorit të largimit të Serbisë nga Kosova, bashkë me ish komandantin e Zonës Operative të Karadakut, Ahmet Isufi, përuruam pllakën përkujtimore në Verbicë të Zhegocit, të dëshmorit të kombit, Bahtir Jahiri ka shkruar Rexhep Kadriu.

Kadriu ka thënë se Bahtiri po rikthehet simbolikisht në vendin e lindjes. Ky vend nga sot do të jetë vend ku gjithë shqiptarët do të përkujtojnë dhe nderojnë sakrificën e Bahtirit dhe gjithë të rënëve për liri.
Lavdi jetës dhe veprës së Bahtirit!
Lavdi gjithë të rënëve për çlirimin e atdheut ka shkruar Kadriu./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).