Në Vërbicë të Gjilanit FSK largon të sigurt një mjet të dyshuar shpërthyes

Gjilan – Në fshatin Vërbicë, të Gjilanit ankuesi mashkull kosovar ka raportuar se në oborrin e tij ka hasur në një mjet të dyshuar shpërthyes.

Në vendin e ngjarjes kanë dalur njësitë për deminim të FSK-së dhe KFOR-it të cilat në mënyrë të sigurtë kanë larguar mjetin e dyshuar nga vendi i ngjarjes njoftoi policia e Kosovës./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS