Në Verban të Vitisë përleshen mes vete dy grupe, bëhen për spital

Viti – Të enjtën rreth orës 18:00 në fshatin Vërban, Komuna e Vitisë për shkak të një kontesti pronësor dy të dyshuar shqiptar shtetas të Kosovës banor të fshatit Verban fillimisht janë fjalosur e mandej, janë përlesh mes veti, ku janë involvuar edhe dy të dyshuar të tjerë, me një shufër metali kanë goditur njëri tjetrin në pjesë të ndryshme të trupit duke i shkaktuar lëndime të rënda trupore njëri tjetrit, ku dy prej tyre u është ofruar ndihma e mjekut në qendrën emergjente në Gjilan.

Të gjithë të dyshuarit pasi janë intervistuar me vendim të Prokurorit ndalohen në mbajtje. Rasti procedohet në PTH njoftoj Ismet Hashani./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).