Në Velekincë policia sekuestron substanca narkotike, mulli për bluarje të marihuanës dhe armë të ftohta

Gjilan – Në fshatin Velekincë, të Gjilanit është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar te i cili gjatë kontrollit janë gjetur dhe sekuestruar 4 gram substanca të dyshuara narkotike të llojit Marihuanë, dy thika, një pajisje – mulli për bluarje të marihuanës dhe një pako me letra për mbështjellje të substancave narkotike- marihuanës.

Pas intervistimit me urdhër të prokurorit i dyshuari është liruar në procedurë të rregulltë njoftoi policia e Kosovës./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).