Në Uglar të Gjilanit policia konfiskon armë dhe karikator

Gjilan – Në fshatin Uglar, të Gjilanit është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar i cili derisa kishte qenë së bashku me disa persona tjerë, gjatë kontrollit njësiti policor në gjep ia ka gjetur një karikatorë me 15 fishek i cili ka deklaruar se karikatori është i pistoletës së tij për të cilën posedon leje.

Njësiti policor gjatë verifikimit të asaj arme në shtëpinë e të dyshuarit ka gjetur dhe sekuestruar një armë tjetër zjarri pa leje dhe një fishek.

Pas intervistimit i dyshuari me vendim të prokurorit është liruar në procedurë të rregullt njoftoi policia e Kosovës./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).