Në prag të një Republika Serbska në Kosovë

Revista prestigjioze për studime gjeopolitike – EUROASIA, bëri një intervistë me analistin dhe publicistin Shkëlzen Gashi, të cilën po e transmetojmë të plotë, duke pasur parasysh aktualititein e çështjeve me të cilat merret i intervistuari, po edhe për pikëpamjet e shfaqura në të.

-Dua që ta fillojmë këtë intervistë me lajmet e fundit për marrëdhëniet mes Serbisë dhe Kosovës. Marrëveshja mes Beogradit dhe Prishtinës është nënshkruar në bazë të 15 pikave. Cili është skenari i ardhshëm që do të ngjajë në kët

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).