Në PDK e Gjilanit aderojnë shumë aktivist nga partitë e tjera politike

Gjilan – Grupit të këshilltarëve të PDK-së në Kuvendin Komunal të Gjilanit, i është bashkuar edhe këshilltari Isa Agushi, ndërsa Partisë Demokratike të Kosovës, mbi 10 aktivistë politikë nga parti të tjera, të cilët janë pritur nga kreu i partisë Kadri Veseli dhe kryetari i degës së Gjilanit Qemajl Mustafa dhe bashkëpunëtorë të shumtë të degës së PDK-së në Gjilan ka thënë Riza Abdyli.

Abdyli ka thënë se së shpejti pritet që PDK në Gjilan të plotësohet edhe me aderime të tjera, si nga radhët e Kuvendit Komunal, ashtu edhe nga kryesitë dhe nëndegët e partive të tjera, si dhe kuadro të reja, të cilët kanë shprehur interesimin që t’i bashkohen projektit të PDK-së./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).