Në Pasjak arrestohet i dyshuari për keqpërdorim të detyrës zyrtare apo autoritetit

Gjilan – Në Pasjak të Gjilanit është raportuar se i dyshuari mashkull kosovar ka keqpërdorur detyrën zyrtare.

Me urdhër të Gjykatës është bërë bastisja e shtëpisë dhe objekteve përcjellëse të të dyshuarit ku janë gjetur dhe konfiskuar 15 fishekë te kalibrit 9×19, një armë gjuetie si dhe 27 fishekë te armës së gjuetisë.

Pas intervistimit me vendim të prokurorit i dyshuari është dërguar në mbajtje njoftoi policia e Kosovës./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS