Në një lokal në Pozharan shtihet me armë zjarri, i dyshuari ishte nën ndikim të alkoolit

Viti – Në fshatin Pozharan, të Vitisë raportohet se i dyshuari mashkull kosovar, nën ndikim të alkoolit, në një lokal ka shtënë me armë zjarri në ajër.

Në vendin e ngjarjes janë gjetur gëzhoja të armës. Arma me një karikator me 15 fishekë janë konfiskuar, me vendim të prokurorit rasti shkon në procedurë të rregullt njoftoi policia e Kosovës./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).