Në një aksident trafiku në Gjilan lëndohen drejtuesi dhe katër pasagjer

Gjilan – Raportohet se i dyshuari mashkull kosovar përderisa ishte duke drejtuar veturën VW Jetta me targa lokale, duke mos përshtatur shpejtësinë e lëvizjes me kushtet e rrugës, humb kontrollin mbi veturën del jashtë rruge dhe godet një urë betoni.

Si pasojë e aksidentit drejtuesi dhe katër pasagjer (dy femra kosovare, një mashkull kosovar dhe një mashkull shtetas i huaj) kanë pësuar lëndime trupore dhe të njëjtit janë dërguar për tretman mjekësor në Spitalin e Gjilanit, ku dy prej tyre si pasoj e lëndimeve të renda janë transportuar në QKUK Prishtinë njoftoi policia e Kosovës./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS