Në Mogillë të Vitisë gjendet një granatë dore, FSK dhe KFOR-i e largojnë pa asnjë incident

Viti – Në fshatin Mogillë, të Vitisë raportohet se në oborrin e shtëpisë së një mashkulli kosovar është gjetur një granatë dore.

Përveç njësive policore në vendin e ngjarjes kanë dalë njësitë për deminim të FSK-së dhe KFOR-it dhe kanë tërhequr mjetin e dyshimt pa ndonjë incident njoftoi policia e Kosovës./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS