Në Mogillë aksidentohet një veturë, godet mbrojtëset e urës dhe hedhet në lumë

Viti – Në fshatin Mogillë të Vitisë raportohet se i dyshuari mashkull shqiptar derisa ishte duke drejtuar veturën Lancia nga pakujdesia dhe mospërshtatja e shpejtësisë së lëvizjes me kushtet e rrugës humb kontrollin ndaj automjetit, me ç’rast godet mbrojtëset e një ure dhe hedhet në lumë.

Si pasojë e aksidentit lëndime trupore ka pësuar drejtuesi i automjetit dhe dy pasagjerët, një femër dhe një mashkull shqiptar dhe të njëjtit janë dërguar për tretman mjekësor njoftoj policia e Kosovës./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).