Fidanishtja

Në Llashticë dyshohet për mjet shpërthyes, policia thotë se ishte kuti e municionit që nuk paraqet rrezik

/ 1 minutë lexim

Gjilan – Në fshatin Llashticë, të Gjilanit ankuesi mashkull kosovar ka informuar se në fushë kishte hasur në një mjetë të dyshuar shpërthyes.

Mobi Casa

Njësiti për deminim i KFOR-it dhe FSK- së kanë dal në vendin e ngjarjes dhe kanë konstatuar që nuk bëhet fjalë për mjetë të dyshuar shpërthyes, por për një kuti për mbajtje e municionit që nuk paraqet rrezik njoftoi policia e Kosovës./rajonipress/