Në lagjen “Dardania” në Gjilan policia konfiskon marihuanë

Gjilan – Policia e Kosovës njësitet Anti drogë gjatë patrullimi në lagjen “Dardania” ka ndaluar të dyshuarin shqiptar dhe gjatë kontrollimit i njëjti ka arritur qe ta hedh një qese në tok e cila është gjetur dhe konfiskuar.

I dyshuari gjatë intervistimit ka pranuar se dëshmia ishte e tij. Substanca narkotike ka rezultuar te jetë e llojit marihuan dhe ka peshuar 1.9 gram. Me vendim të prokurorit rasti procedohet në PTH në procedurë te rregullt njoftoj Ismet Hashani./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS