Në krahët e motit

Poezi nga Bilall Maliqi

Në krahët e motit u molis stina
Ra në sipërfaqet e gjetheve vjeshtake

Ngeli e lagësht me vesë mëngjesi
Tharë me rreze të vakëta të diellit

Nga mjegulla u ligështua shikimi
Dihatjet e shpeshta sikur zunë në thua

Kjo stinë ngadalë po e sos gjallërinë
Për t’u shtrirë n’shuplakë të bardhësisë

(16.10.2019)

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).