Në Kllokot serbët përleshën mes veti, shkaktar referi

Gjilan – Më dielën derisa ishte duke u zhvilluar një ndeshje futbolli në mes KF “Moravac” dhe KF- “Gllama”, pas mosmarrëveshjes së një lojtari serb dhe referit anësorë serb futen tifozët në fushë dhe në mesin e tifozëve ishte edhe babai i referit anësor i dyshuari serb i cili e godet njërin nga lojtarët në kokë me ç‘rast i shkakton lëndime të lehta sipas raportit mjekësorë.

Rasti procedohet në PTH procedurë të rregullt njoftoj Ismet Hashani./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).