Në këto fshatra të Vitisë dhe Kamenicës do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike

Gjilan – Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbetet fshati Mogillë, Kabashë, Rafshina, Bozovik, Shoshar, Debelldejë, Binqa.

Më 10.11.2018 në NS 110/10 kV Kamenica do të ndërprehet: Dalja 10 kV Hogoshti (Kodi: 62000004) prej orës 10:00 deri në ora 17:00.

Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbetet: Hogoshtë, Shipashnicë, Poliqkë dhe Gjyrishevcë. Arsyeja e ndërprerjes: Punime në LP e Ri 10(20) kV të dyfishtë dhe ngritjen e shtyllave 15/1000.

Më 10.11.2018 në NS 35/10 kV Rrafshina do të ndërprehet:Dalja 10 kV Stublla (Kodi: 61067001) prej orës 10:00 deri në ora 16:00.

Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbetet: Stublla, Vërbovci, Gërnçari, Podgorci, gurthyesi – MISINI, gurthyesi, Bentakosi i ri, gurthyesi Mogilltë, fabrika – Ujsjellësit dhe Godeni. Arsyeja e ndërprerjes: Mirëmbajtje Preventive.

Më 12.11.2018 në NS 35/10 kV Rrafshina do të ndërprehet: Dalja 10 kV Binqa (Kodi: 61067008) prej orës 10:00 deri në ora 16:00.

Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbetet: Fshati Mogillë, Kabashë, Rafshina, Bozovik, Shoshar, Debelldejë, Binqa. Arsyeja e ndërprerjes: Mirëmbajtje Preventive./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).