Në këto fshatra të Kamenicës do të ketë mungesë të energjisë elektrike

Gjilan – Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin fshatrat: Berivojcë, Qarrakofcë, Dajkovc, Shipashnica e Ulët, Muçivërc, Rogoçicë, Novosella, Karaçeva e Ulët dhe e Epërme. Arsyeja e ndërprerjes: Ndërrimi i shtyllës dhe montimi i ndarësit me shkarkues.

Më 14.06.2018 në TS 110/20(10) kV Kamenica do të ndërkrehet – Dalja 10 kV Muqiverci (Kodi: 62000011) prej orës 10:00 deri në ora 12:30.

Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin fshatrat: Berivojcë, Qarrakofcë, Dajkovc, Shipashnica e Ulët, Muçivërc, Rogoçicë, Novosella, Karaçeva e Ulët dhe e Epërme. Arsyeja e ndërprerjes: Ndërrimi i shtyllës dhe montimi i ndarësit me shkarkues.

Më 14.06.2018 në TS 110/20(10) kV Kamenica do të ndërprehet. Dalja 10 kV Ropotova (Kodi: 62000014) prej orës 11:00 deri në ora 13:30.

Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin: Bozhec, Busavatë dhe Miganoc. Arsyeja e ndërprerjes: Ndërrimi i shtyllave të tensionit të lartë./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).