Në këto fshatra të Gjilanit do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike

Gjilan – Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin fshatrat: Perlepnica (Progres, Tafa, Pro Eng, Remi, Kosova Komerc, Kafja te Bunari, Evropa, Sera), T.S. Privat Kmetovc (Kabi, Planeti, Kamenolom), T.S Repetitor – Kmetovc, Perlepnica, Kosaqa dhe Shillova e Muhaxherëve.

Më 13.09.2018 në NS 35/10 kV Gjilani III do të ndërprehet: Dalja 10 kV Përlepnica (Kodi: 60062002) prej orës 10:00 deri në ora 14:00.

Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin: Perlepnica (Progres,Tafa, Pro Eng, Remi, Kosova Komerc, Kafja te Bunari, Evropa, Sera), T.S. Privat Kmetovc (Kabi, Planeti, Kamenolom), T.S Repetitor – Kmetovc, Perlepnica, Kosaqa dhe Shillova e Muhaxherëve.

Arsyeja e ndërprerjes: Revizionim i LP dhe Pastrim i trasesë./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).