Në Kamenicë prangosen dy shqiptarë për posedim të substancave narkotike

Kamenicë – Në fshatin Domoroc, të Kamenicës, janë arrestuar dy të dyshuar meshkuj shqiptarë pasi tek të njëjtit janë gjetur dhe konfiskuar substancë e dyshuar narkotike e llojit marihuanë dhe kokainë me peshë 0.3 gram dhe 9.5 gram.

Gjatë bastisjes së shtëpisë së njërit nga të dyshuarit është gjetur dhe konfiskuar një armë AK-47 me 55 fishekë 7.62 mm si dhe një armë tjetër pa fishek. Me urdhër të prokurorit, dy të dyshuarit janë dërguar në mbajtje njoftoi policia e Kosovës./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).