Në Kamenicë organizohet fushatë vetëdijësuese kundër dukurive negative tek të rinjtë

Kamenicë – OJQ “Dardanapress”, ka organizuar fushatë vetëdijësuese në qendrën e qytetit në kuadër te projektit “Ndërgjegjësimi i të rinjve për dukuritë negative”.

Projekti është financuar nga Ministria e Kulturës Rinisë dhe Sportit. Në këtë fushatë vetëdijësuese ka marrë pjesë Nazmije Demolli Kastrati koordinatore e Njësisë Komunale për te Drejtat e Njeriut në Kuvendi Komunal Kamenicë.

Stafi i Dardanapress-it, së bashku me vullnetarët – nxënësit e bënë shpërndarjen e fletëpalosjeve dhe materialeve tjera edukative të rinjve, duke i njoftuar me qëllimin e kësaj fushate kundër pirjes se duhanit dhe dukurive negative tek të rinjët./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).