Në Kamenicë nënshkruhen 16 marrëveshje me bashkëfinancim nga komuniteti

Kamenicë – Në projektet për kanalizim dhe ujësjellës, vlera e participimit nga komuna është 15.717 € dhe 4.228 € nga komuniteti. Ndërkaq, bashkëfinancimi nga komuna për asfaltimin e rrugëve është 122.517 € dhe nga komuniteti 48.539 €.

Sipas zyrtarëve komunal në Kamenicë përzgjedhja e investimeve është bërë nga komisioni prej tre anëtarësh, duke ju përmbajtur kritereve të përcaktuar për vlerësimin e kërkesave nga këshillat lokal./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).