Në Kamenicë ndihmohen familjet me gjendjen e rënduar ekonomike

Kamenicë – Rexhep Morina nga Kryqi i Kuq i Kamenicës tha se me ndihmën e KFOR-it italian dhe amerikan janë ndihmuar në Hodonoc disa familje me gjendjen e rënduar ekonomike.

“Edhe ky vit filloj mbarë. Sot ishim në Hodonoc për t`i ndihmuar familjet me gjendje të rëndë ekonomike, ishte ditë e veçantë se në shpërndarje ishin CIMIC-ut Italian dhe KFOR-i Amerikan. Kryqi i Kuq dega në Kamenicë edhe këtë vit do ta vazhdoj bashkëpunimin në të gjitha fushat me KFORI-n” ka shkruar Rexhep Morina./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).