Në Kamenicë funksionalizohen 17 rrugë, vetëm brenda gjashtë muajve

Kamenicë – Në gjashtë mujorin e parë të vitit 2019 kemi funksionalizuar më shumë se 17 rrugë, shumica prej të cilave kanë qenë të pakalueshme për qytetarët e atyre anëve për vite me radhë ka thënë Qëndron Kastrati.

Kastrati me këtë rast ka falënderuar drejtoreshën Pajtesa Kryeziu dhe gjithën stafin e Drejtorisë për Mbrojtje dhe Shpëtim.

Sipas Kastratit në këtë kohë nëpër këto rrugë janë bërë rrafshime, pastrime dhe zgjerime rrugësh në Kopernicë, rruga Kikë – Velegllavë – Poliqkë, rruga Shahiq – Zhujë, Lisockë – lagja e Malokëve, rruga Meshinë – Pirevë, rruga në Gogolloc, rruga Rahovicë – Gregjenik, rruga “Latif Tahiri”, “Shemsi Isufi” – Rahovicë, hapja e rrugës për fermerë në Bllatë, Pirevë, rruga Koretin – lagja e Bugaqkëve dhe në Koretin tek kodra e madhe – varrezat e fshatit./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).