Në Kamenicë arrestime për gjueti të kundërligjshme, në Gjilan paraqitet në polici i dyshuari për kanosje me armë

Kamenicë – Në fshatin Bllate, të Kamenicës janë arrestuar dy të dyshuar meshkuj kosovarë, pasi që në pyll kishin shtënë me pushkë gjuetie.

Pushka e gjuetisë është konfiskuar dhe me vendim të prokurorit të dyshuarit janë liruar dhe rasti shkon në procedurë të rregullt.

Edhe në Gjilan për dhunë në familje dhe kanosej me armë më 21.12.2022 është paraqitur në stacion policor i dyshuari mashkull kosovar i cili nga data 09.12.2022 ka qenë në arrati. Pas intervistimit, me vendim të prokurorit kujdestar i dyshuari është dërguar në mbajtje njoftoi policia e Kosovës./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS