Në Kamenicë 31 të vdekur që nga fillimi i pandemisë, 104 raste aktive

Kamenicë – Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka njoftuar se në Komunën e Kamenicës, dy (2) persona kanë rezultuar pozitiv me COVID-19, ndërsa pesë (5) të tjerë janë shëruar nga kjo sëmundje.

Bilanci me COVID-19 në komunën tonë:
– 517 raste të identifikuara,
– 382 të shëruar plotësisht,
– 104 raste aktive,
– 31 të vdekur.
Mbaj distancën, përdor maskën dhe pastro duart!

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS