Në Kabash të Vitisë arrestohet personi kërkuar nga Gjykata, në Gjilan arrestohen katër persona

Gjilan – Prokuroria Themelore në Gjilan, me urdhër të prokurorit ka ndaluar katër (4) persona, në kohëzgjatje prej 48 orëve, për shkak të dyshimit se kanë kryer veprat penale “Vrasja në tentativë”, “Pjesëmarrja në rrahje” dhe “Lëndimi i lehtë trupor”.

Në fshatin Kabash, të Vitisë në bazë të urdhëresës së lëshuar nga gjykata është arrestuar një mashkull kosovar dhe është dërguar në vuajtje të dënimit.

Kurse Prokuroria Themelore në Gjilan ka ndaluar katër (4) persona, në kohëzgjatje prej 48 orëve, për shkak të dyshimit se kanë kryer veprat penale “Vrasja në tentativë”, “Pjesëmarrja në rrahje” dhe “Lëndimi i lehtë trupor”./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS