Në Kabash arrestohen katër të dyshuar, dyshoheshin për posedim të substancave narkotike

Viti – Në fshatin Kabash, të Vitisë janë arrestuar katër të dyshuar meshkuj shqiptarë pasi që në vendin ku të dyshuarit kanë qenë duke qëndruar është gjetur një sasi prej 2.3 gram substancë e dyshuar narkotike e llojit marihuanë e cila është konfiskuar si dëshmi materiale.

Të dyshuarit gjatë intervistimit nuk kanë pranuar të jenë posedues të sasisë së marihuanës. Me urdhër të prokurorit kujdestar, të dyshuarit janë liruar në procedurë të rregullt njoftoi policia e Kosovës./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).