Në Itali e bëjnë të kryer transferimin e Brojës në Serie A

Në Itali e bëjnë të kryer. Armando Broja do të shkojë te Milani. Edhe pse futbollisti shqiptar është dëmtuar, milanistët kanë kohë që kërkojnë një sulmues për të zëvendësuar veteranin Oliver Giroud dhe emri i Brojës ende mbetet në listë.

Dëmtimi e ka ulur vlerën e kartonit të tij që nëse disa javë më parë vlente 40 milionë euro, tani kjo shumë është përgjysmuar.

Siç raportohet, palët po diskutojnë që formula e transferimit të jetë ajo e huazimit me të drejtë blerje dhe sulmuesi nuk do ta kishte pagën më shumë se 1,5 milionë euro.

Broja mbylli sezonin me Chelsea teksa këputi ligamentin në gjurin e djathtë gjatë miqësores me Aston Vilën.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS