Në Gjilan u pikturua vepra e lirisë, punim në gjatësi prej 20 metra për nder të 20 vjetorit të çlirimit

Gjilan – Nxënësit e shkollës së arteve pamore “Adem Kastrati” në Gjilan me kreativitetin e tyre artistik kanë pikturuar në ambient të hapur një punim të gjatë prej 20 metrash si simbolikë e 20 – vjetorit të çlirimit.

Kreu i Gjilanit, Lutfi Haziri, i ka përgëzuar nxënësit e kësaj shkolle për kreativitetin e tyre në këtë ditë historike, duke i falënderuar që iu bashkëngjitën aktiviteteve maratonike të Komunës së Gjilanit.

Kurse, drejtori i kësaj shkolle, Roland Masurica, tha se ky aktivitet u realizua në kuadër të aktiviteteve të Komunës, ndërkaq ka bërë tsë ditur se për vitin e ardhshme planifikohet që të realizohet një pikturë murale në qendër të qytetit e cila i kushtohet kësaj dite historike./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).