RCCOLA

Në Gjilan po hetohen dy raste të vdekjeve

/ 1 minutë lexim

Gjilan – Në rastin e parë viktima mashkull kosovar derisa ishte duke prerë një kafshë iu kishte keqësuar gjendja e tij shëndetësore dhe i njëjti ishte dërguar në qendrën Emergjente, ku mjeku kujdestar e kishte konstatuar vdekjen e tij.

Uji Dea

Me vendim të prokurorit trupi i pajetë është dërguar në IML për obduksion.
Kurse në rastin e dytë që ka ndodhur po në Gjilan viktima, mashkull kosovar është gjetur i vdekur në dhomën e tij. Në vendin e ngjarjes ka dalë edhe prokurori, ku me urdhër të tij trupi i pajetë është dërguar ne IML për obduksion njoftoi policia e Kosovës./rajonipress/