Në Gjilan katër veta lëndohen nga mjetet piroteknike

Gjilan – Një tentim grabitje, një dhunë familjare dhe katër raste të lënduar nga mjetet piroteknike kanë shënuar mbrëmjen e ndërrimit të motmoteve.

Edhe në Gjilan ndonëse mot me acar të ftohtë qytetarët janë organizuar dhe kanë pritur ndërrimin e motmotove edhe në qendër të qytetit. Festa e Vitit të Ri krahasuar me vitet e mëparshme ka kaluar dukshëm me më pak të lënduar raporton rajonipress.

Drejtori i spitalit të Gjilanit Abdylatif Latifi tha për rajonipress se në emergjencën e këtij spitali ndihmë kanë kërkuar katër persona të lënduar nga mjetet piroteknike. Sipas tij një person ka marrë lëndime të lehta në sy.

Policia ndërkaq e ka vlerësuar të qetë gjendjen e sigurisë në rajonin e Gjilanit. Ismet Hashani ka konfirmuar se ka pasur një tentim grabitje dhe një dhunë familjare në orët e fundit të ndërrimit të motmoteve./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).